Wspomóż Fundację One Day
20 zł 10000 zł

USAMODZIELNIENI

O sytuacji dzieci powyżej 18 roku życia

DLACZEGO TO ROBIMY?

Dla młodzieży  najważniejsza jest przyszłość. Na pytanie o marzenia większość odpowiada zgodnie : praca, dom ale najpierw mówią : "nie mam marzeń " "Nie potrafię". 

 Potrzeba im wiary w siebie ! 

Dlatego chcemy ją zbudować - i na tych fundamentach budować jutro. Zmieniając to co myślą o sobie dziś. 

 

 

DLACZEGO JEST TO MOŻLIWE CZYLI SIŁA JEDNEGO DNIA! 

Z  zebranych środków na One Day rozpoczęliśmy realizację projektu ONE START.  Odbiorcami naszego projektu jest młodzież przygotowująca się do opuszczenia placówki i pragnąca uzyskać doświadczenie zawodowe w wybranej przez siebie profesji - poprzez kursy, szkolenia doszkalające, zdobycie prawa jazdy, a także naukę języków obcych. 
Pragniemy dotrzeć również do lokalnych przedsiębiorców którzy zaoferują miejsca pracy i możliwość kształcenia dla podopiecznych. 
Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej czuje się gorsze od pozostałych dzieci w szkole. Częste złośliwości ze strony rówieśników pogłębiają jego niską samoocenę.
Dzieci stają się nieufne, bezradne i nie potrafią w dorosłym życiu radzić sobie z codziennymi problemami. Nie mają również odpowiednich wzorców zachowań.  
 
 
JAKIE DZIAŁANIA PRZYBLIŻAJĄ NAS DO CELU? 

W 2017 roku dzieci otrzymały od nas 45  wybranych przez siebie kursów specjalistycznych wg.tabeli marzeń + szkolenie organizowane przez Fundację odbywające się w każdej placówce uczestniczącej w Akcji składające się z następujących bloków warsztatowych.

SZKOLENIA/ WARSZTATY

Uwalniają  potencjał Młodzieży 

Wspieramy podopiecznych  dodajemy im odwagi, by skutecznie osiągali ambitne cele. By odkrywali zdolność do realizacji swoich największych marzeń i aspiracji, w życiu i w przyszłej pracy. By doświadczali autentycznej radości z tego KIM SĄ i CO ROBIĄ.

Jak? poprzez coaching indywidualny, szkolenia i testy Gallupa oraz kontakt na co dzień w każdej ważnej dla nich chwili.