20 zł 10000 zł

#USAMODZIELNIENI

Program  realizowany wspólnie z KULCZYK FOUNDATION 

Samodzielność rozumiemy jako podstawową kompetencję życiową, która warunkuje rozwój wszystkich innych umiejętności.
Projekt skierowany jest do osób w wieku od 16 do 26 lat. W corocznych warsztatach, przeprowadzanych w placówkach współpracujących z One Day bierze udział blisko 220 podopiecznych.

W skład programu wchodzi:

 

1 ) AUTORSKI CYKL WARSZTATÓW USAMODZIELNIENI 

Autorski cykl warsztatów uczy  usamodzielnienia poprzez doświadczenie i praktykę. Wykonujemy na nim testy talentów  Gallupa. Dzięki odkrytym predyspozycjom młodzież skupia się na konkretnym kierunku rozwoju, zdobywając zawód, o jakim marzy. Szkolenia stacjonarne prowadzone są w formie ćwiczeń i warsztatów. Zajęcia dotyczą wejścia młodzieży na rynek pracy, od postawy pisania życiorysów zawodowych, Mocno też stawiamy nacisk na umiejętności komunikowania się oraz poczucie własnej wartości.

  • Kluczowe cele szkoleń:

  • Rozwijanie samodzielności poprzez budowanie pewności siebie u wychowanków 
  • Analiza predyspozycji zawodowych i zainteresowań wychowanka-  pokazanie jego naturalnych talentów 
  • Praktyczne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej (pierwsze wrażenie, rodzaje pytań itp.)
  • Na co zwrócić uwagę podpisując umowę o pracę
  • Symulacja rozmowy rekrutacyjnej
  • Zasady pisania cv 
  • Indywidualna rozmowa + plan na dalsze działania z podopiecznym ( kurs zawodowy )

2) SPERSONALIZOWANY KURS ZAWODOWY / OPŁACENIE WYBRANEJ EDUKACJI


  • Spersonalizowany kurs zawodowy - Uczestnictwo w szkoleniach wiąże się z możliwością udziału w kursach pozwalających na uzyskanie umiejętności praktycznych przydatnych w usamodzielnieniu się, np. w kursach prawa jazdy, językowych, wizażu, kosmetologii, czy prowadzenia wózka widłowego czy opłaty za studia.Na warsztatach młodziez wypełnia ankiety a po wykonaniu testów Gallupa oraz indywidualnej rozmowie z naszym doradcą wybiera konkretny kurs. Kolejnym zadaniem jest wyszukanie takiego kursu/ szkoły  oraz wysłanie nam wszystkich danych. Tak przygotowane informację trafiają do tabelki marzeń i tam już zdobywają swoich darczyńców. Co roku finansujemy w projekcie kursy o wartości około 80 tys pln

3 ) APLIKACJA

APLIKACJA  KLIKNIJ I ZOBACZ! 

https://usamodzielnieni.pl/

 

-Wspólnie z Politechniką Warszawską  stworzyliśmy platformę USAMODZIELNIENI. Stworzona platforma stanowi kompedium wiedzy dla młodzieży w placówkach.

USAMODZIELNIENI.PL  to niezbędne kompendium wiedzy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w dorosłe życie.

W prosty sposób nauczy a potem sprawdzi czy się udało napisać poprawne i efektywne CV, które będziecie mogli od razu wysłać odpowiadając na, zweryfikowane przez nas, oferty pracy. 

Pomoże rozwinąć kluczowe kompetencje tak żeby rozmowa kwalifikacyjna nie była zbyt dużym stresem. 

Pokaże kroki i ich konsekwencje oraz prawa i obowiązki  w usamodzielnianiu żebyście mogli podejmować bardziej świadome decyzje. 

Na wszystkie Wasze pytanie postarają się odpowiedzieć psycholodzy / eksperci od usamodzielnienia / księgowi / prawnicy / doradcy zawodowi, do których będzie można napisać i uzyskać wsparcie. 

Dalsze funkcjonowanie aplikacji możliwe jest dzięki wsparciu Kulczyk Foundation 

 

4 ) WYJAZDY

 

USAMOZIELNIENI W TERENIE ! WYJAZDY 

 Uczestnictwo w warsztatach 2 dniowych stacjonarnych daje możliwości uczestnictwa w wyjeździe finansowanym w całości przez Fundację.

Wyjazdy dedykujemy  najbardziej zaangażowanym  podopiecznym, liderów, osobom najbardziej aktywnych w innych projektach fundajcii,  które wracając do swoich społeczności, do swoich domów dziecka i będą inspirowały innych podopiecznych, beda zarażały wartościami, które przekazujemy na naszych wyjazdach.

Podczas tygodniowych turnusów będziemy pracować na nauką nowych wzorców myślowych, poprawą samooceny, wiary w marzenia i w bezpieczną dorosłość.

W 2022 chcielibyśmy zorganizować 4 wyjazdy i zaprosić w sumie ok 60 podopiecznych.

Każda destynacja niesie za sobą inne atrakcje oraz zajęcia. Łączy je jednak praca nad SAMOPOZNANIEM, poprawą poczucia własnej wartości.

Dodatkowo organizowane są  zajęcia sportowe oraz promocja zdrowego odżywiania. Jest to idealne połączenie czasu dla ciała i ducha, które zdecydowanie pomaga nawiązać kontakt ze sobą i utrzymać równowagę wewnętrzną.

Bardzo wierzymy w efekt tych spotkań i ogromne korzyści dla uczestników 

Film i zdjęcia z wyjazdu mówią same za siebie a opinie o wyjazdach są zgodne :

“Ten wyjazd zmienił moje życie “ 

Terminy wyjazdów planowanych na rok 2022 

Zobacz jak było na naszym pierwszym wyjezdzie 

https://www.youtube.com/watch?v=gcXrN6hSZXk&t=52

DLACZEGO USAMODZIELNIENI TO WAŻNY PROJEKT ?

Poznaliśmy tysiące młodych osób które proszą nas o wsparcie. Proces USAMODZIELNIENIA jest dla nich niebywale trudny, nie wiedzą jakie mają prawa i jak proces ten przejść bez stresu i lęku. Jestesmy po to by dać narzędzia, pokazać jak można w kazdym przypadku poradzić sobie by podjąć pracę i wyjść na pewne siebie, kochające osoby które są dumne ze swojej dorosłości. które są dumne z siebie. Dzieci i młodzież wychowująca się w domach dziecka potrzebuje wsparcia zarówno w obszarze umiejętności społecznych jak i emocji. Z powodu braku wiary w siebie, oparcia w rodzinie i bliskich oraz lęku przed kolejnym niepowodzeniem często wycofują się z sytuacji wymagających wytrwałości i rezygnują ze swoich szans.


OPIS PROBLEMU

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku w Polsce działało 1152 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, do których zaliczyć można placówki opiekuńczo-wychowawcze, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne oraz interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Przebywało w nich wówczas 16655 osób, wśród których najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie w wieku 14–17 lat (7467 osób).

Podopieczni domów dziecka, którzy osiągają pełnoletność, stają przed koniecznością usamodzielnienia. Wielu napotyka wówczas na bariery w wejściu w dorosłe życie, które mają przełożenie na ich utrudniony dostęp do edukacji czy rynku pracy.

CO ROKU JEST ICH OKOŁO 6 TYS 


Współpracujemy z:
Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram