Wspomóż Fundację One Day
20 zł 1000 zł

Wsparcie na starcie

O sytuacji dzieci powyżej 18 roku życia

DLACZEGO TO ROBIMY? 

Spełnienie marzeń dzieci o normalnym, ciepłym domu który będą potrafili stworzyć, o skończonej szkole oraz podjęciu pracy

Po kilku latach pracy z dziećmi zrozumiałam, że dla nich najważniejsza jest przyszłość. Pytają każdego czym się zajmuje- na czym polega jego praca. Na pytanie o marzenia większość odpowiada zgodnie : praca, dom. Aby to osiągnąć potrzeba im jednak wiedzy oraz wiary w siebie. Czasem wystarczy krótka rozmowa, która odsłania ogromna pasję- daje zalążek, który kiełkuje nadzieją.

Dalsze działania fundacji to już telefony i rozmowy, aby to marzenie stało się rzeczywistością.

 

DLACZEGO JEST TO MOŻLIWE CZYLI SIŁA JEDNEGO DNIA! 

Z  zebranych środków na One Day rozpoczęliśmy realizację projektu WSPARCIE NA STARCIE.  Odbiorcami naszego projektu jest młodzież przygotowująca się do opuszczenia placówki i pragnąca uzyskać doświadczenie zawodowe w wybranej przez siebie profesji - poprzez kursy, szkolenia doszkalające, zdobycie prawa jazdy, a także naukę języków obcych. 
Pragniemy dotrzeć również do lokalnych przedsiębiorców którzy zaoferują miejsca pracy i możliwość kształcenia dla podopiecznych. 
Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej czuje się gorsze od pozostałych dzieci w szkole. Częste złośliwości ze strony rówieśników pogłębiają jego niską samoocenę.
Dzieci stają się nieufne, bezradne i nie potrafią w dorosłym życiu radzić sobie z codziennymi problemami. Nie mają również odpowiednich wzorców zachowań.  
 
 
JAKIE DZIAŁANIA PRZYBLIŻAJĄ NAS DO CELU? 

W 2017 roku dzieci otrzymały od nas 45  wybranych przez siebie kursów specjalistycznych wg.tabeli marzeń + szkolenie organizowane przez Fundację odbywające się w każdej placówce uczestniczącej w Akcji składające się z następujących bloków warsztatowych.

SZKOLENIA/ WARSZTATY:
 
1.WIERZĘ W SIEBIE!  

1 dzień - Zabawy integracyjne- poznawanie siebie i innych, film, mapa marzeń  
2 dzień - Zmiana myślenia- praca behawioralna, zamieniamy wady na zalety, poznajemy techniki kreatywnego myslenia oraz konstruktywnego rozwiązywania problemów
3 dzień- Jak spełniać marzenia ?, Mogę wszystko - analizujemy jak osiągać cele. 

 
2. MAM PREDYSPOZYCJE!

1 dzień - Kim jestem, co lubię? - ćwiczenia w formie zabawy + rozwiązywanie testów i kwestionariuszy 
2 dzień - Wykonujemy test  Galuppa ( Test Predyspozycji Zawodowych ) 
3 dzień - Coaching indywidualny - stworzenie profilu osobowościowego ( na podstawie otrzymanych wyników ) 

 
 3. SZUKAM PRACY!

1 dzień - Nauka pisania CV, sposobu przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej, formy zatrudnienia, sposób pozyskania pracy, praktyk itd.
2 dzień - 

 
4. WSPARCIE NA STARCIE 

1 WARIANT - wybieram kurs a fundacja go finansuje - wszystko, co muszę zrobić to okreslić co chciałbym zrobić/ czego spróbować ;) 
2 WARIANT - Szukam w tabeli "Wsparcie na starcie" propozycji dla mnie - od pracodawców, którzy znaja moją sytuację i moga zaoferować mi swoją wiedzę w zamian za moje zaangażowanie. 

WARSZTATY DODATKOWE: 

1.UCZYMY SIĘ ZAKUPÓW 
1 dzień - Podstawy żywienia / jak wybierać produkty- czytamy etykietki 
2 dzień - Idziemy na zakupy ;) czyli sprawdzamy się w terenie i uczymy poprzez zabawę 
3 dzień - Z kupionych produktów przyrządzamy zdrowe dania 
 
2. KOBIECA JA 
1 dzień - ubiór / styl / wizerunek 
2 dzień - kosmetyki naturalne-  jak je zrobić w domu 
3 dzień - Zdrowe odżywnianie/ ćwiczenia / techniki relaksacji