20 zł 10000 zł

O Fundacji

Moja historia jest prosta

Fundacja One Day powstała po to, by wspierać młodzież i dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

POWSTAŁA Z WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ i jest tworzona wspólnie z podopiecznymi.
 

Byłam w domu dziecka a o swoich biologicznych rodzicach wiem tylko tyle że musieli istnieć.

W swoim życiu spotkałam niesamowitych ludzi, którzy pomogli mi odnaleść siebie. 

Chciałam się uczyć i to nie matematyki ;) a życia po prostu.. miałam motywację i dużo wdzięcznosci do tego, co dzieje sie wokół, wedziałam że chce oddać choć po części to, co do mnie przyszło.

Pewnego dnia postanowiłam zorganizować gwiazdkę dla Dzieci z Domów Dziecka – obiecałam to sobie jako mała dziewczynka. Oglądałam co roku akcję " I Ty możesz zostać św. Mikołajem i piekny koncert na starym mieście w Warszawie - choć z ekranu telewizji jakoś czułam że jest też dla mnie.

Ale nagle on się skończył... a ja przypomniałam sobie dziecięcą myśl towarzyszącą każdej edycji :

Jak będę duża pomogę dzieciom i podziękuję za to jaką i ja pomoc dostałam.

I tak się zaczęło ;) w roku 2008 roku  zrobiłam swoją pierwszą wigilię.

Nie miałam żadnych pieniędzy ani kontaktów. Miałam wizję i poczucie misji, choć pewności siebie również na tamten czas nie było we mnie wiele. 

 Kolejne lata mijały – gwiazdki stawały się coraz większe. Przybywało placówek - rozdwajały się paczki.

Z każdym rokiem uczyłam się, co należy poprawić, a na co zwrócić szczególną uwagę - to była największa lekcja mojego życia.

Zrozumiałam że jeśli chcę naprawdę pomóc muszę to robić sama, że to już czas by założyć fundację.

W ten sposób w roku 2014 założyłam Fundację ONE DAY.

Powstała również internetowa "Tabela marzeń", dzięki której każde dziecko mogło spełnić swoje marzenie ufundowane przez  anonimowych Mikołajów z całego świata!

 

One Day to ten dzień który po latach wspominasz. To ten dzień który pamiętasz, to to spotkanie , to ta rozmowa, to ten moment w którym coś klineło i już wiesz że jutro będzie inne. 

Działam, bo jestem przekonana, że tak jak brzmi hasło Fundacji One Day - „ Jeden dzień może zmienić nasze życie”.

Zależy mi na tym aby podnosić wiarę w siebie, motywować i pokazywać że każdy nawet najbardziej nieosiągalny cel  może się zrealizwoać  jeśli naprawdę  tego chcemy a fakt trudnego dzieciństwa nikogo nie skreśla a wręcz powoduje że jesteśmy silniejsi !

Możemy jak inni marzyć.. Powinniśmy działać jak inni ! 

Jesteśmy tacy sami jak wszyscy - choć wiele lat chowamy się za niepewnością, poczuciem wstydu, lęku, a nawet czujemy się winni tego jacy są lub byli ludzie wokół nas. 

6.000 z młodych osób rocznie zmaga się z myślą czy sobie poradzą.  Na warsztatach które prowadzę odkrywajmy zatem ich talenty i pasje które ma w sobie każdy z nas niezależnie od miejsca w którym się wychował. 

Słowo dziękuję to dotychczas największa gratyfikacja. Dla wszystkich, którzy za to właśnie słowo zgodzili się przekroczyć niejednokrotnie barierę, wyłamać zamknięte drzwi - Dziękuję !!!

Moje marzenia z dzieciństwa już się spełniły – pomagam Młodzieży  by doświadczyły miłości, akceptacji i równości jaka jest im potrzebna by się rozwijały.

Teraz Ty zobacz, jak wspaniałe jest to uczucie dzielić się tym co mamy.

 

Twój jeden dzień poświęcony dla innych może być jednym z tych dni, które dla kogoś staną się inspiracją na całe życie. Ja dzielę się swoją historią i proszę o wsparcie dla tych, których po prostu rozumiem i znam.

Mój cel? 

Ośrodki wsparcia młodzieży którzy pozbawieni wiary w siebie pragną każdego dnia budować je na nowo. 
Jak ja. 

zapraszam do współpracy 
Monika Krzyżanowska

z domu dziecka nr 15* w Warszawie ;)

 

 

 

 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram