20 zł 10000 zł

O Fundacji

Moja historia jest prosta

Fundacja One Day powstała po to, by wspierać młodzież i dzieci z domów dziecka
i placówek opiekuńczo-wychowawczych poprzez dwie niezależne inicjatywy:
#GWIAZDKĘ ONE DAY organizowaną raz w roku oraz całoroczny projekt #USAMODZIELNIENI.
 

POWSTAŁA Z WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ i jest tworzona wspólnie z dziećmi.
 

Byłam w domu dziecka / o swoich biologicznych rodzicach wiem tylko tyle że musieli istniec 

Miałam dużo szczęścia, spotkałam odpowiednich ludzi, którzy mi pomogli w odpowiednim momencie wskazując drogę, zaopiekowali się mną, dali to co mogli i to co potrafili. Chciałam się uczyć, miałam motywację i dużo wdzięcznosci do tego, co dzieje sie wokół – wiedziałam też, że chce oddać choć po części to, co do mnie przyszło. Pewnego dnia postanowiłam zorganizować gwiazdkę dla Dzieci z Domów Dziecka – obiecałam to sobie jako mała dziewczynka.

Jak będę duża pomogę dzieciom i podziękuję za to jaką i ja pomoc dostałam

I tak się zaczęło ;) Kolejne lata mijały – gwiazdki stawały się coraz większe. Przybywało maluchów - rozdwajały się paczki. Z każdym rokiem uczyłam się, co należy poprawić, a na co zwrócić szczególną uwagę. W ten sposób powstała internetowa "Tabela marzeń", dzięki której każde dziecko mogło spełnić swoje marzenie ufundowane przez  anonimowych Mikołajów z całego świata!

 

One Day to teraz jedynie pretekst do czynienia dobra przez cały rok

Działam, bo jestem przekonana, że - tak jak brzmi hasło Fundacji One Day -„jeden dzień może zmienić nasze życie”. Zależy mi na tym aby podnosić wiarę w siebie, motywować i pokazywać że każde nawet najbardziej niewyobrażalne marzenie może się spełnić a fakt trudnego dzieciństwa nikogo nie skreśla a wręcz powoduje że stajemy  się silniejsi!

Możemy jak inni marzyć..

Czy to jest marzenie o własnej suszarce do włosów czy o kursie zawodowym, szkoleniu, dzięki którym młody człowiek będzie mieć realne szanse zmierzyć się z rzeczywistością, gdy opuści  pieczę zastępczą (m.in. dom dziecka).

6.000 z młodych osób rocznie zmaga się z myślą czy sobie poradzą.  Odkrywajmy zatem ich talenty i pasje które ma w sobie każdy z nas niezależnie od miejsca w którym się wychował.

Słowo dziękuję to dotychczas największa gratyfikacja. Dla wszystkich, którzy za to właśnie słowo zgodzili się przekroczyć niejednokrotnie barierę, wyłamać zamknięte drzwi - Dziękuję !!!

Moje marzenia z dzieciństwa już się spełniły – pomagam innym – teraz Ty zobacz, jak wspaniałe jest to uczucie – to nasz obowiązek, aby się dzielić tym co mamy. Każdy z nas ma coś innego, coś co często jest największą niedostępną wartością dla drugiego człowieka, coś czego sami nie dostrzegamy.  Doceń swoje talenty i podziel się nimi!

Twój jeden dzień poświęcony dla innych może być jednym z tych dni, które dla kogoś staną się inspiracją na całe życie.

Mój cel? Całoroczna praca z młodzieżą usamodzielniającą się.

Ośrodki wsparcia młodzieży którzy pozbawieni wiary w siebie pragną każdego dnia budować je na nowo. 
Jak ja. 

 

 

zapraszam
Monika Krzyżanowska

 

 

 

 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram