20 zł 10000 zł

                 
1,5% podatku WPISZ NASZ NR  0000530905  krs do PIT. Pamietaj że dla nas to świetny sposób na pozyskanie funduszy do realizacji celów statutowych

✓ Wybierz nas lub dowolną organizację Pożytku Publicznego 

✓ Jeśli nie przekazesz swojej kwoty po prostu przepadnie możliwość na jej przekazanie na cele dobroczynne. Zachęcamy Cię zatem abyś pamiętał o nasi innych ;)
Z góry dziękujemy! w imieniu naszym oraz wszystkich Fundacji i stowarzyszeń w Polsce! 

✓ Aktualny wykaz OPP znajdziesz na pozytek.ngo.pl


Monika Krzyżanowska
Prezes Fundacji One Day KRS 0000530905


1,5 % FILM kliknij ;)) 

                        

 

 SYBKI I PROSTY SPOSÓB DZIĘKI KTÓREMU  ROZLICZYSZ ŁATWO SWÓJ PIT ORAZ PRZEKAŻESZ 1,5% NA DZIAŁANIA FUNDACJI!!! :))))

1) Za pomocą strony PITAX możesz sfinansować działania naszej fundacji. Kliknij w poniższy obrazek, rozlicz PIT i pomagaj razem z nami!!!

 

 

Pytania i odpowiedzi - 1,5% bez tajemnic

 • Jak przekazuję 1,5%  ?

   podatnicy dostają wypełnione PIT-y dzięki usłudze Twój e-PIT. Mogą je weryfikować i uzupełniać - w tym wskazywać OPP. Mogą też nie zrobić nic i nie zostaną za to ukarani.

  Usługa Twój e-PIT dotyczy deklaracji PIT-37 i PIT-38. Podatnicy mogą wskazywać nowe OPP w swoich zeznaniach elektronicznych lub pozostawiać stare (wskazane w latach ubiegłych).
  Jeśli w latach ubiegłych nie wskazywaliśmy żadnej OPP, a w roku 2020 r. nic nie zrobimy z naszym PIT-em, to NIESTETY NIE PRZEKAŻEMY 1,5%. Urząd skarbowy nie ma kompetencji, żeby wskazać OPP za nas.
  Dla chętnych jest nadal możliwość wysłania do urzędu skarbowego PIT-a papierowego. Również w zeznaniu papierowym możemy wskazać OPP.

  więcej: Informacja Ministerstwa Finansów o przekazywaniu 1,5%

   
 • Czy mogę wskazać konkretny cel, na który przekazuję swój 1,5%?
  Tak, służy do tego rubryka „Informacje uzupełniające” w formularzach PIT.

   
 • Czy organizacja, której przekażę 1,5%, będzie wiedziała, że to ode mnie?
  Tylko jeżeli wyrazisz na to zgodę w formularz PIT. Zgoda nie jest wymagana.

   
 • Czy mogę w tym roku przekazać 1,5% tej samej organizacji co w zeszłym roku?
  Tak, jeżeli ta organizacja utrzymała statut organizacji pożytku publicznego i znalazła się w aktualnym wykazie organizacji uprawnionych do zbierania 1,5%.Sprawdź, czy organizacja jest nadal na liście

   
 • Czy na jednym formularzu PIT mogę przekazać swój 1,5% więcej niż jednej organizacji?
  Nie. Jeżeli natomiast wypełniasz więcej niż jeden formularz PIT (np. jeden w związku z przychodami z pracy, jeden w związku z dochodami z papierów wartościowych), możesz przekazać 1,5% z każdego formularza na inną organizację.

   
 • Czy emeryt lub rencista może przekazać 1,5%?
  Tak, ma nawet dwie możliwości. Może samodzielnie wypełnić PIT–37 na podstawie PIT–u, który przysyła ZUS, albo po prostu wypełnić specjalny PIT(PIT–OP), w którym wskaże jakiej organizacji pożytku, chce przekazać 1,5%.

   
 • Co się stanie, jeśli wskażę w PIT organizację, której nie ma na wykazie organizacji uprawnionych do 1,5%?
  W takiej sytuacji urząd skarbowy odstępuje od przekazania 1,5% – 1,5% nie trafia do żadnej organizacji, tylko do budżetu państwa, jak cała reszta podatku.

   
 • Czy 1,5% jest darowizną?
  1,5% to nie darowizna! Przekazując 1,5% decydujemy, że część naszego podatku, który i tak musimy zapłacić, zamiast do skarbu państwa trafi do wybranej organizacji pożytku publicznego. Przekazując darowiznę przekazujemy pieniądze z własnej kieszeni. Możemy nimi obdarować każdą organizację, nie tylko OPP.


opracowanie pytań: https://pozytek.ngo.pl

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram