20 zł 10000 zł

APLIKACJA USAMODZIELNIENI.PL DLA MŁODZIEŻY

Za górami za lasami... (trochę jak w bajce, bo zaczęło się od marzeń!)
 
Jako Fundacja ONE DAY poznaliśmy i poznajemy setki młodych osób z Domów Dziecka, które proszą nas o wsparcie. Usamodzielnianie się jest dla nich zawsze niezwykle trudne. Wychowankowie nie wiedzą jakie mają prawa a jakie obowiązki. Zazwyczaj ten proces to dla nich lęk i stres. Jesteśmy po to by dać im narzędzia, pokazać jak poradzić sobie w różnych okolicznościach. Jak stać się pewną siebie, kochającą siebie dumną osobą.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku w Polsce działało 1152 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, w której wówczas przebywało 16655 osób. Najliczniejszą grupą byli wychowankowie w wieku od 14 do 17 lat (7467 osób).

Podopieczni Domów Dziecka, którzy osiągają pełnoletność, stają przed koniecznością usamodzielnienia. Wielu napotyka wówczas na bariery w wejściu w dorosłe życie, przekładające się na utrudniony dostęp do edukacji czy rynku pracy. CO ROKU USAMODZIELNIONYCH JEST OKOŁO 6 TYSIĘCY!

To właśnie dla tej grupy stworzyliśmy dedykowane narzędzie, które jest realnym wsparciem dla wchodzących w dorosłość. Bo nasz cykl szkoleń dociera rocznie tylko do ponad 200 osób a to za mało! Dlatego, po kilku latach marzeń, stworzyliśmy platformę USAMODZIELNIENI.PL.

W spełnieniu marzeń pomogli studenci Politechniki Warszawskiej. I nie marudzili, kiedy w trakcie ich pracy zwiększały się ciągle nasze potrzeby, pojawiało się coraz więcej pomysłów i wymagań. Aplikacja robiła się atrakcyjniejsza, ale też bardziej skomplikowana technologicznie. Pomogli nam Dominika i Sebastian Kulczyk, którym pomysł bardzo się spodobał. My dzięki ich wsparciu mogliśmy kontynuować pracę.

Przejdź do aplikacji USAMODZIELNIENI.PL

APLIKACJA TO KOMPEDIUM WIEDZY DLA MŁODZIEŻY

Aplikacja to kompendium wiedzy dla młodzieży przygotowującej się do procesu USAMODZIELNIA, dla tych którzy przebywają w placówkach.

USAMODZIELNIENI.PL to zbiór wiedzy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w dorosłe życie. W prosty sposób nauczy napisać poprawne, profesjonalne i efektywne CV a potem sprawdzi i poprawi błędy. Można od razu poznać siłę swojego CV odpowiadając na zweryfikowane oferty pracy.

Aplikacja pomaga rozwinąć kluczowe kompetencje tak żeby rozmowa kwalifikacyjna nie była zbyt dużym stresem. Stworzona specjalnie dla aplikacji seria krótkich filmików instruktażowych odpowiadających na najczęściej zadawane pytania nauczy i pomoże w pokonywaniu często paraliżujących lęków.

Na USAMODZIELNIENI.PL znajdziecie wszystkie kroki usamodzielniania. Wszystkie jego konsekwencje. Prawa i obowiązki zarówno w placówce jak i po jej opuszczeniu. To pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji.

Wszystkie pytanie i wątpliwości podopiecznych nie zostaną bez odpowiedzi. Zespół ekspertów (psycholog / księgowa / prawnicy / doradcy zawodowi / ekspert od usamodzielnienia) są do dyspozycji i można bezpłatnie uzyskać wsparcie.

USAMODZIELNIENI.pl to również miejsce, gdzie można znaleźć testy osobowościowe, ale też przejrzeć bazę 620 zawodów i poszukać dla siebie jakiegoś na przyszłość. Od razu można „kuć żelazo” i zapisać się na darmowy, zawodowy kurs online. Zwłaszcza, że wiedza podana w przystępnej formie krótkich filmów dopasowanych komunikacyjnie do potrzeb i sposobu myślenia młodzieży. Aplikacja była tworzona z młodzieżą, to wspólne nasze marzenie.

Bo, jak już wiecie, marzenia to cele, które przy pomocy innych mogą się w pełni zrealizować. Widać to dobrze na naszym przykładzie. Życzymy przyjemnego użytkowania.

JAK MOŻNA POMÓC W APLIKACJI USAMODZIELNIENI.PL?

  • Zachęcamy do zgłoszenia się i nagrania treści w naszych zakładkach, które mogą być inspiracją dla młodych ludzi.
  • W aplikacji czekamy na oferty pracy, staży i kursów zawodowych dla podopiecznych.

Z aplikacji USAMODZIELNIENI.pl mogą korzystać zalogowani podopieczni pieczy zastępczej.

Zgłoszenia weryfikowane są przez koordynatora aplikacji co daje pewność, że docieracie Państwo do wspomnianej grupy.


Partnerem projektu jest:

    

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram