20 zł 10000 zł

APLIKACJA TO KOMPEDIUM WIEDZY DLA MŁODZIEŻY

Aplikacja to platforma która stworzyliśmy aby pomagać większej ilości podopiecznych i być online z Tymi których poznajemy na warsztatach.

 

USAMODZIELNIENI.PL  www.usamodzielnieni.pl to zbiór  wiedzy dla młodzieży przygotowującej się do procesu USAMODZIELNIA, dla tych którzy przebywają w placówkach.

Co dokładnie w niej znajdziecie ?

Kliknij na fimik przygotowany przez Maffashion w którym opowiada młodzieży w przystępny sposób zachęcając do korzystania z platformy :

 

link :https://youtu.be/jse0lK1oNwU

 

W naszym skrócie możemy przedstawić że APLIKACJA ma :

 

 

 

 1) CV

W prosty sposób nauczy napisać poprawne, profesjonalne i efektywne CV a potem nasz ekspert sprawdzi i poprawi w nim błędy oraz umówi się na ćwiczenie przed rozmową kwalifikacyjną.

2) ROZMOWA KWALIFIKACYJNA 

Jeśli nie ekspert można obejrzeć również serię przygotowanych przez nas filmików z najczęstrzymi pytaniami na rozmowie kwalifikacyjnej.

3) WYBRANE PRZEZ NAS DLA PODOPIECZNYCH OFERTTY PRACY I STAŻÓW 

Na stronie można od razu poznać siłę swojego CV odpowiadając na zweryfikowane oferty pracy. znajdujące się na platformie.

4) Na stronie można poznać KROKI USAMODZIELNIENIA - etapy w nteraktywnym drzewku. Dzięki czemu poznać można  wszystkie jego konsekwencje.

5) PRAWA I OBOWIĄZKI  zarówno w placówce jak i po jej opuszczeniu. To pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji.

6) ODPOWIEDZI I DARMOWY CZAT Z WYBRANYMI EKSPERTAMI 

Wszystkie pytanie i wątpliwości podopiecznych nie zostaną bez odpowiedzi. Zespół ekspertów (psycholog / księgowa / prawnicy / doradcy zawodowi / ekspert od usamodzielnienia / ekspert  od cv ) są do dyspozycji i można bezpłatnie uzyskać wsparcie.

USAMODZIELNIENI.pl to również miejsce, gdzie można znaleźć

7) TESTY OSOBOWOŚCIOWE, ale też przejrzeć  8) bazę 620 zawodów i wykonując prosty test poszukać dla siebie jakiegoś na przyszłość. Od razu można „kuć żelazo” i zapisać się na darmowy, zawodowy 9) kurs online. Zwłaszcza, że wiedza podana w przystępnej formie krótkich filmów dopasowanych komunikacyjnie do potrzeb i sposobu myślenia młodzieży. Aplikacja była tworzona z młodzieżą, to wspólne nasze marzenie. 

Bo, jak już wiecie, marzenia to cele, które przy pomocy innych mogą się w pełni zrealizować. Widać to dobrze na naszym przykładzie. Życzymy przyjemnego użytkowania.

i zapraszamy do śledzenia naszej 10) grupy wsparcia 

 

JAK MOŻNA POMÓC W APLIKACJI USAMODZIELNIENI.PL?

  • Zachęcamy do zgłoszenia się i nagrania treści w naszych zakładkach, które mogą być inspiracją dla młodych ludzi.
  • W aplikacji czekamy na oferty pracy, staży i kursów zawodowych dla podopiecznych.

Z aplikacji USAMODZIELNIENI.pl mogą korzystać zalogowani podopieczni pieczy zastępczej.

Zgłoszenia weryfikowane są przez koordynatora aplikacji co daje pewność, że docieracie Państwo do wspomnianej grupy.


Partnerem projektu jest:

    

 

APLIKACJA USAMODZIELNIENI.PL DLA MŁODZIEŻY

JAK I DLACZEGO POWSTAŁA APLIKACJA ? 

 

Za górami za lasami... (trochę jak w bajce, bo zaczęło się od marzeń!)
 
Jako Fundacja ONE DAY poznaliśmy i poznajemy setki młodych osób z Domów Dziecka, które proszą nas o wsparcie. Usamodzielnianie się jest dla nich zawsze niezwykle trudne. Wychowankowie nie wiedzą jakie mają prawa a jakie obowiązki. Zazwyczaj ten proces to dla nich lęk i stres. Jesteśmy po to by dać im narzędzia, pokazać jak poradzić sobie w różnych okolicznościach. Jak stać się pewną siebie, kochającą siebie dumną osobą.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku w Polsce działało 1152 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, w której wówczas przebywało 16655 osób. Najliczniejszą grupą byli wychowankowie w wieku od 14 do 17 lat (7467 osób).

Podopieczni Domów Dziecka, którzy osiągają pełnoletność, stają przed koniecznością usamodzielnienia. Wielu napotyka wówczas na bariery w wejściu w dorosłe życie, przekładające się na utrudniony dostęp do edukacji czy rynku pracy. CO ROKU USAMODZIELNIONYCH JEST OKOŁO 6 TYSIĘCY!

To właśnie dla tej grupy stworzyliśmy dedykowane narzędzie, które jest realnym wsparciem dla wchodzących w dorosłość. Bo nasz cykl szkoleń dociera rocznie tylko do ponad 200 osób a to za mało! Dlatego, po kilku latach marzeń, stworzyliśmy platformę USAMODZIELNIENI.PL.

W spełnieniu marzeń pomogli studenci Politechniki Warszawskiej. I nie marudzili, kiedy w trakcie ich pracy zwiększały się ciągle nasze potrzeby, pojawiało się coraz więcej pomysłów i wymagań. Aplikacja robiła się atrakcyjniejsza, ale też bardziej skomplikowana technologicznie. Pomogli nam Dominika i Sebastian Kulczyk, którym pomysł bardzo się spodobał. My dzięki ich wsparciu mogliśmy kontynuować pracę.

Przejdź do aplikacji USAMODZIELNIENI.PL

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram