20 zł 10000 zł

GWIAZDKA One Day

 

 

JEDEN DZIEŃ A MOŻE ZMIENIĆ WSZYSTKO.

One Day to ogólnopolska akcja  świąteczna dedykowana wszystkim dzieciom przebywającym w placówkach opiekuńczo - wychowawczych.

W ramach akcji fundacja organizuje  dzieciom spotkanie świąteczne, które co roku zaskakuje nowymi atrakcjami. 
 

ONE DAY to akcja, która zapoczątkowała powstanie fundacji.


Nie dla wszystkich Święta są magicznym czasem. Dla podopiecznych domów dziecka i pieczy zastępczej to zazwyczaj najtrudniejsze dni w roku. Z całych sił pragną wtedy poczuć, że jest ktoś kto o nich pamięta, że komuś na nich zależy. 

Dlatego od ośmiu lat Fundacja One Day próbuje chociaż na jeden dzień zaprosić dzieci i zamienić ich codzienność na magiczny, niezapomniany czas. 

ONE DAY Gwiazdka to spotkanie dzieci i młodzieży z całej Polski. Spotykając się z innymi podopiecznymi widzą, że nie są sami, że ich sytuacja nie jest odosobniona. To czasem jedyny dla nich sposób, żeby poznać kogoś nowego, zdobyć nowe doświadczenie, nawiązać nowe relacje a czasem przyjaźnie na całe życie. Mają szansę na odrobinę zwykłej radości, której najbardziej brakuje.

– Bardzo chcemy, żeby dzieci uwierzyły, że każdy dzień jest w stanie zmienić wszystko. Chcemy pokazać świat, który na co dzień nie jest dla nich dostępny i udowodnić, że wszystko jest możliwe. Nawet jeśli biologiczni rodzice nie mogą być blisko, pokazujemy, że są osoby dla których są ważne. A święta to ten czas, w którym tak naprawdę stajemy się jedną wielką rodziną. Dla mnie rodzina to nie tylko więzy krwi. Dla mnie, osoby, która była w domu dziecka, rodzina to przede wszystkim zaangażowanie w drugiego człowieka. 

Ja to dostałam!  Teraz jedynie oddaje to dalej, bo wiem, jak bardzo było to dla mnie ważne  – mówi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji One Day.

Naszą misją jest aby dzieci uwierzyły, że każdy dzień jest w stanie zmienić wszystko, jedno spotkanie, jeden wspólny czas.

Zazwyczaj bardzo  małe lokalne miasteczka mają szanse poznania nowych osób/ nawiązać nowe relacje i przyjażnie na całe życie. 

Mają szansę na zobaczenie świata który na codzień jest niedostępny. A jednka jest na wyciągnięcie ręki.To marzenie staje się rzeczywistością. 

 

Zobacz fragment relacji  z akcji z Programu Efekt Domina : ( aby obejrzeć kliknij na zdjęcie) 

https://youtu.be/q8MvjbdYYyA

 

Link bezpośredni do materiału : 

https://youtu.be/q8MvjbdYYyA

 

materiał nr 2 )

cz 2 ) 

 

link nr 2 : https://www.youtube.com/watch?v=d5tqk8mCgk4

 

Nasz filmik aby otworzyć kliknij na zdjęcie :

 

link bezpośredni : https://youtu.be/ebNOPwHn5qM

 

ONE DAY Realizujemy od 2014 roku 

Zaczynalismy od małych wydarzeń dla 50 dzieci. Ostatnia edycja akcji to blizko 800 podopiecznych. 

Mieliśmy już 4 lokalizcje w Warszawie w których odbywał się event. Klub MASKA, endorina Foksal Pałac Zmoyskich oraz Duża Aula Politechniki Warszawskiej a pandemia to Teatr Garnizon Sztuki.

Największym wyzwaniem podczas akcji jest opłacenie transportu ( około 60- 85 tys pln )  oraz nawiązanie współprcay z hotelami które przenocują wychowanków. Około 350 osób zostało na noc w Warszawie! Tylko placówki które mają mniej niż 2,5 godziny drogi wracały  do swoich miejscowości. 

One Day jest organizowany dzieki pomocy wielu firmom, ludziom prywatnym. 

Dzieci znają one day - czekają cały rok by przyjechać do Warszawy lub innego miejsca które wskażemy.

 

 

link : https://youtu.be/C5zK9V29wM4

 

Galeria zdjęć akcja 2019  : https://www.oneday.com.pl/aktualnosci-galerie/one-day-2019-za-nami-kolejny-final,20

 

 

Pakowanie prezentów oraz atmosferę w magazynie od firmy SKANSKA ;) Zozbaczysz na tych filmikach : 

https://youtu.be/ZUczSWP6c3A

link :

https://youtu.be/ZUczSWP6c3A

cz 2 ) 

 

link : https://youtu.be/6Y76reZSFfM

 

 

Rok 2022 : 

W 2022 r. Fundacja zorganizowała dla dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i PCPR całodzienny, świąteczny pobyt w Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze w ramach świątecznego prezentu.

Fundacja  opłaciła  transport dla dzieci z placówek z całej Polski. 

Było wiele radości, zabawy i uśmiechów. Na dzieci czekały ogromne maskotki i scena pełna znanych i popularnych dla nich osób, które śpiewały kolędy. 

Podczas pobytu, oprócz możliwości pełnego korzystania z atrakcji Parku Rozrywki, podopieczni otrzymali małe  upominki, bony cateringowe o  oraz specjalnie dla nich przeprowadzone zostały warsztaty: plastyczne oraz zdobienia pierników. 

 

Gości witali KRIS Kojder Prezenter i Karolina Pisarek ?

 Akcję Gwiazdka One day, swoją obecnością wsparły znani goście  takie jak: Mateusz Gessler, Ida Nowakowska Herndon, Maria Sadowska, Marta Wojtal, Kasia Paskuda, Andrzej Deskur i Anita Jancia-Prokopowicz, którzy aktywnie spędzali czas z podopiecznymi. 

 

Wiek: 3+

Czas trwania i miejsce: 

Akcja została przeprowadzona w Energylandii w Zatorze  w dwóch terminach: 18.12.2022 r. oraz  dla młodszych podopiecznych z odległych placówek i domów dziecka w dniu  21.04.2023 r. 


 

Realizacja w liczbach w 2022:

 

Łączna liczba podopiecznych, którzy otrzymali prezent gwiazdkowy w postaci wyjazdu do Energylandii  w ramach akcji “Gwiazdka One Day 2022” wyniosła 813


 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram