20 zł 10000 zł

SAMODZIELNI W TERENIE - OBOZY ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE

“Samodzielni w Terenie “ to Warsztaty wyjazdowe, 5-7 -dniowe, dedykowane  najbardziej zaangażowanym podopiecznym, liderom, osobom najbardziej aktywnym w innych projektach fundacji. Wyjazdy organizowane są w górach oraz na mazurach. Fundacja wynajmuje  jeden duży dom, w którym na czas warsztatów mieszkają uczestnicy warsztatów. Podczas  turnusów pracujemy warsztatowo nad zmianą wzorców myślowych, poprawą  samooceny, wiary w marzenia i w bezpieczną dorosłość. Podczas wyjazdów stawiamy na SPORT i ZDROWIE PSYCHICZNE czyli poznanie siebie także poprzez ruch, aktywność fizyczną,  pokonywanie własnych barier, lęków oraz intensywną pracę z elementami arteterapii, pracy z ciałem, oddechem oraz wykonywanie auto-ćwiczeń, medytacji, wizualizacji w celu lepszego kontaktu ze sobą. 

Na wyjazdach wyposażamy młodzież w niezbędne materiały w tym książki, które czytamy wspólnie. Uczymy umiejętności podejmowania inicjatywy, zdolności organizacyjnych np. w kuchni w życiu codziennym. Pracujemy nad emocjami i komunikacją, oraz organizujemy spotkanie z terapeutą.

Ważnym elementem  jest również integracja podopiecznych uczestniczących w warsztatach, po wyjazdach tworzą się grupy przyjaciół z całej Polski, którzy dalej wspólnie utrzymują kontakt oraz zapisują się na inne projekty organizowane przez fundację, w tym grupową terapię. 

 

Dla kogo?

Dla podopiecznych, którzy brali udział w warsztatach wstępnych lub innych projektach fundacji. 

 

Wiek: 18+

 

Czas trwania i miejsce:

Zakopane, warsztaty w dniach 16.10.2022 -21.10.2022

 

Realizacja w liczbach w 2022 r.:

Ilość przeprowadzonych warsztatów tygodniowych "Samodzielni w terenie": 1 

Ilość uczestników warsztatów "Samodzielni w terenie": 14 

 

 


 

 

Link do filmu naszej podopiecznje która była na warsztatach : 

https://youtu.be/8ZkVmzJxW6M

(klik)

ROK 2021 

wyjazd nr 1  KACZE BAGNO  https://www.oneday.com.pl/aktualnosci-galerie/wyjazd-samodzielni-w-terenie,39

ROK 2022 

Sponsorem wyjazdów od 2022 roku jest Fundacja Pho3nix założona przez polskiego biznesmena i filantropa Sebastiana Kulczyka. 

 

 

WYBÓR SAMODZIELNYCH

  1.  Pierwszeńswo zgłoszeń mają uczestnicy 2 dniowych warsztatów stacjonarnych mają możliwość ubiegania się o uczestnictwo w wyjeździe 
  2.  Uczestnicy w pierwszym etapie zostaną wybrani na podstawie przesłanych zgłoszeń, listów motywacyjnych oraz oceny aktywności i chęci podczas warsztatów przez osoby prowadzące zajęcia lub w przypadku zgłoszeń bez uczestniczenia w warsztatach odbędzie się ze zgłszoną osobą rozmowa online.
  3. zgłoszenia prosimy kierować na monika@oneday.com.pl z informacją którego wyjazdu dotyczy zgłoszenie. Proszę o podanie w treści maila daty wyjazdu.


Warunki uczestnictwa w programie

  1. Ukończone 18 lat ale nie ukończone 28 lat lub na wyjazd musi jechać opiekun prawny gdy uczestnik nie ma ukończonych 18 lat.
  2. Może uczestniczyć osoba znajdująca się pieczy zastępczej lub programie wsparcia rodziny teraz lub w przeszłości.
  3. Na wyjazd wymagana jest pisemna zgoda rodziców / opiekunów prawnych.
  4. Brak przeciwwskazań medycznych do wyjazdu.


 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram