20 zł 10000 zł

USAMODZIELNIENI 2019 podsumowanie roku

Środa, 30 październik 2019


ZA KAŻDYM SUKCESEM STOI CZŁOWIEK

Przekonujemy się o tym każdego dnia pracy w Fundacji One Day. Doświadczamy zmartwień dzieciaków usamodzielniających się, wkraczających w dorosłe życie, ich łez, potu pracy, ale także ich uśmiechów gdy zmienia się życie na lepsze.


Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z ogromu odczuć kryjących się za słowem ,,USAMODZIELNIENI”. Usamodzielnieni oznacza dla nas Dzielni, Silni, Odważni i Dobrzy.


Droga do tych czterech słów jest długa i kręta, a na jej początku najczęściej należy zmierzyć się z takimi odczuciami jak Smutni, Niepewni, Pełni Strachu...Każdego dnia udowadniamy, że jeden dzień może zmienić całe życie. Nasz autorski projekt ,,Usamodzielnieni” pomaga młodzieży opuszczającej domy dziecka i placówki opiekuńczo - wychowawcze wkroczyć w dorosłość, która nie jest dla nich łaskawa. Opracowany przez nas cykl szkoleń prowadzonych w placówkach uczy tej niełatwej drogi poprzez doświadczenie i praktykę.

 

Kluczowe założenia projektu ,,Usamodzielnieni”:

  • Rozwijanie kompetencji społecznych stymulowanie ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego oraz budowanie pewności siebie
  • Analiza predyspozycji zawodowych i zainteresowań wychowanka w tym testy predyspozycji zawodowych, zainteresowań, zdolności poznawczych oraz testy Gallupa
  • Indywidualna rozmowa doradcza z wychowankiem oraz wychowawcą
  • Analiza motywacji do podjęcia szkolenia zawodowego lub dalszej edukacji oraz planowanie przyszłości
  • Pełen. monitoring przebiegu kursów / szkoleń zawodowych, w tym wsparcie mentora
  • Wsparcie w poszukiwaniu pracy
  • Pomoc w pisaniu CV i listów motywacyjnych


,,Usamodzielnieni” 2019 w liczbach:

12 zrealizowanych warsztatów

50 kursów i szkoleń zawodowych

200 uczestników projektu ,,Usamodzielnieni”

20 lokalizacji

1 milion wymienionych uśmiechów

14.000 przejechanych kilometrów

blisko 70.000 zł wartości kursów zawodowych
 

Fundacja odwiedziła takie lokalizacje jak: Lublin, Oświęcim, Włocławek, Zawiercie, Tczew, Narkowy, Oborniki Śląskie, Kutno, Otorowo, Szamotuły, Lipnica, Żary, Szprotawa, Zamość, Zwierzyniec, Nowa Sarzyna, Równe, Pęchery, Płońsk, Lubień Kujawski. Gdzie pojedziemy następnym razem?:) 

 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram