20 zł 10000 zł

PRZEKAZUJEMY SRODKI MENTRUACYJNE DO DOMÓW DZIECKA I WALCZYMY O DARMOWY DOSTEP W SZKOŁACH

Czwartek, 13 lipiec 2023

 

Okresowa Koalicja, której jesteśmy częścią zainicjowała stworzenie pierwszego polskiego projektu ustawy dotyczącego menstruacji.

Fundacja One Day wraz z Kulczyk Foundation w roku 2023 przekazała 550 zestawów o wartości 17 452,88 zł. na które składają się: opakowanie podpasek, opakowania tamponów oraz chusteczki do higieny intymnej dla 16 placówek z całej Polski.

 

? Czy wiesz, że 54% nastolatek w Polsce przynajmniej raz nie poszło do szkoły z powodu okresu?   Czy zdajesz sobie sprawę, że 21% dziewczynek musiało zwolnić się z lekcji z powodu braku środków higieny menstruacyjnej?   Nie zgadzamy się na to. Nie możemy spokojnie patrzeć na sytuację, w której tuż obok nas żyją kobiety zmuszone do wyboru pomiędzy jedzeniem, a podpaską. Chcemy to zmienić. Okresowa Koalicja zainicjowała stworzenie pierwszego polskiego projektu ustawy dotyczącego menstruacji. ?

 

  Ustawa ma wprowadzić ? bezpłatny dostęp do środków menstruacyjnych oraz ? edukacji na temat zdrowia menstruacyjnego we wszystkich polskich szkołach. ? Działaj teraz! Podpisz apel do rządzących na TakDlaPodpasek.pl Wbrew powszechnym stereotypom, ubóstwo i wykluczenie menstruacyjne występują także w Polsce i w dużym stopniu dotyczą dziewczynek.   Chcemy walczyć z tym problemem. I chcemy zacząć od podstaw. ? Zaopatrzmy w podpaski wszystkie młode, menstruujące osoby w Polsce.

 

Zlikwidujmy poczucie wstydu. Dajmy równe szanse wszystkim dziewczynkom w naszym kraju. Zapewnijmy bezpłatny dostęp do środków menstruacyjnych i edukacji na temat zdrowia menstruacyjnego we wszystkich polskich szkołach. ? podpis petycję pod linkiem : https://takdlapodpasek.pl

film z kampanii: 

 

https://studio.youtube.com/video/U3b-EMbacT4/edit

 

Partnerzy : 

 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram