20 zł 10000 zł

GRAM O SIEBIE ZAWIERCIE

Środa, 03 kwiecień 2024

GRAM O SIEBIE – PIERWSZE WARSZTATY

 

(28.02.2024) Fundacja One Day wyruszyła na pierwsze spotkanie z podopiecznymi do Zawiercia, aby przeprowadzić warsztaty dla 14tu wychowanków Domu Dziecka, w ramach nowego projektu “Gram o siebie”. Przygotowaliśmy przekąski i różne atrakcje. Nasze spotkanie trwało 8 godzin i wypełnione było fascynującą przygodą w formie gry RPG, stworzoną przez samego Mistrza Gry – Adama Banucha oraz psychologa - Monikę Lubachę. Pomysłodawczyniami projektu “Gram o siebie” są: Monika Krzyżanowska oraz Magdalena Mielcarz.

 

Podczas warsztatów, uczestnicy mieli okazję wcielić się w różnorodne role, od Hrabiego po Zielarza, każdy przyczyniając się do barwnego świata, w który wspólnie się przenieśliśmy. W tej wymyślonej krainie, pełnej tajemniczych zakątków i nieoczekiwanych wyzwań, odkrywaliśmy umiejętności i talenty każdej z postaci.

 

Role takie jak Oberżysta, Skryba czy Kapłan i inne - pozwoliły uczestnikom na doświadczenie sytuacji, które dotychczas były im nieznane. W trakcie przygody, Kapitan Straży, Kowal, Kupiec, czy Zarządca byli zobowiązani do podejmowania decyzji, które wpływały na rozwój fabuły i wymagały zgranej współpracy grupowej.

 

Podczas warsztatów, nie zabrakło miejsca dla rozwoju umiejętności społecznych, zdolności radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz kreatywnego myślenia. Wspaniała atmosfera, śmiech i integracja sprawiły, że spędziliśmy razem niezapomniany czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólnie doświadczanie przygód, w magicznym świecie pełnym wróżek, orków i półelfów ?.

 

W tym roku planujemy odwiedzić w sumie 8 miejscowości! 

 

Dołącz do Przyjaciół Fundacji One Day!
Facebook Instagram